Mokinių susitikimas su policijos pareigūnu

„ Administracinė ir baudžiamoji teisė arti gimnazijos“

Šiuolaikinės kartos ugdymas tampa vis labiau įvairialypis, kur integruojamos ne tik tradicinės mokymo sritys, bet ir praktinės žinios apie visuomenės veikimo principus. Vienas iš įdomių ir naudingų mokiniams susitikimų – tai pasitarimas su policijos pareigūnu, kuris pristato administracinę ir baudžiamąją teisę tiesiogiai gimnazijos erdvėje. Mokiniams suteikiama galimybė susipažinti su teisinėmis sąvokomis ir procesais, jie gali įsisavinti svarbias žinias apie savo teises ir pareigas visuomenėje. Susitikimas su policijos pareigūnu suteikia praktinę įžvalgą į administracinės ir baudžiamosios teisės subtilybes, kurios gali paveikti kiekvieną asmenį.

Policijos pareigūnas mokiniams aiškiai paaiškino, kaip veikia administracinės bylos, kokios gali būti pasekmės už nesilaikymą ir kaip teisės aktai taikomi kasdieniame gyvenime. Pareigūnas pristatė teisės aktus, reglamentuojančius sunkias nusikalstamas veikas, ir paaiškino, kaip teisės sistema reaguoja į tokius atvejus. Aptarta apie tai, kas šiuo metu aktualu, t.y. elektroninių cigarečių, alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimas bei platinimas ir internetinės nusikalstamos veiklos pasekmės, kalbėta apie tai, kaip teisės organai kovoja su įvairiais internetinės nusikalstamumo atvejais: sukčiavimu, asmeninės informacijos vagyste ar netgi netinkamu elgesiu socialiniuose tinkluose.

Tokio susitikimo metu mokiniai ne tik įgauna supratimą apie teisės aktus, bet ir turi galimybę tiesiogiai bendrauti su policijos atstovu, iškeldami savo klausimus ir gaunant realius atsakymus. Tai skatina dialogą tarp bendruomenės narių ir policijos, kuris gali prisidėti prie geresnio supratimo ir pasitikėjimo.

Džiaugiamės kad, bendradarbiaujant gimnazijai ir policijai, galima sukurti palankias sąlygas mokiniams įsisavinti ne tik akademinį, bet ir praktinį teisės žinojimą, padėsiantį jiems puoselėti teisėtą ir atsakingą pilietinį požiūrį.

Socialinė pedagogė A. Kazlauskaitė-Vainickienė

5.1